Wprowadzono nowe obostrzenia. Opozycja: Premier podpisał własną dymisję

"Mateusz, ty nawet już nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz" - skomentował nowe obostrzenia były premier Donald Tusk. Zdaniem opozycji plan rządu na walkę z epidemią koronawirusa to "fikcja"

Aktualizacja: 04.11.2020 16:08 Publikacja: 04.11.2020 15:34

Premier Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki

Foto: Adam Guz/KPRM

Przedłużenie nauki zdalnej oraz objęcie nią uczniów klas 1-3, ograniczenie działalności sklepów w galeriach handlowych, zaostrzenie limitu osób mogących przebywać w mniejszych sklepach, zamknięcie placówek kultury, ograniczenie działalności hoteli - to nowe obostrzenia ogłoszone przez rząd, które od 7 do 29 listopada mają obowiązywać w Polsce w związku z epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Nowe decyzję rządu skomentowali politycy opozycji:

"Jak zwał tak zwał, ale mamy lockdown. Nawet Narodowy Lockdown" - napisała Katarzyna Lubnauer.

"Dzisiejszą konferencją Premier podpisał de facto własną dymisję" - uważa Arkadiusz Myrcha.

"W resorcie hula wiatr, wszyscy na zdalnym, chaos i epidemia, nad którą nikt nie panuje. Sanepid zapchany. Wojewodowie mnożą w tabelkach wirtualne łóżka i respiratory. Otwarty „szpital narodowy” zamkniety. Premier z ministrem wychodzą i prężą muskuły. Teledysk T. Love „Jest super”" - ocenił Michał Szczerba.

"PMM: możliwy wkrótce zakaz poruszania się. Na jakiej podstawie prawnej? Rozporządzenia do ustawy?! Nie można wprowadzać takich restrykcji bez ogłoszenia stanu nadzwyczajnego. To państwo staje się już zupełną fikcją" - napisał na Twitterze Bartłomiej Sienkiewicz.

"JAK MOGĄ apelować na konferencji o szybkie prace w Senacie, skoro ustawy dla przedsiębiorców utknęły w komisji polityki społecznej i rodziny, bo koledzy pana Pinokia NIE ZWOŁALI Sejmu" - skomentowała Marzena Okła-Drewnowicz.

"Nie panują nad niczym" - to wypowiedź Adama Szłapki.

"Z konferencji premiera Morawieckiego wyłania się chaos i bezradność. Mieli czas, by przygotować się na jesienną falę pandemii. Dziś wyraźnie widać, że nie panują nad sytuacją. Wielu przez to ucierpi" - uważa Małgorzata Kidawa- Błońska.

"Zamknęli placówki kultury choć nie wiedzą, czy to ma jakikolwiek związek z wirusem. Zamknęli szkoły dla klas 1-3, ale przedszkola i żłobki nadal działają. Zachęcają do protestów online, ale sami wyprowadzili ludzi na ulice. Nie ma w tym logiki, strategii. Ten rząd musi odejść" - skomentował Michał Jaros.

"Mateusz, ty nawet już nie udajesz, że nad czymkolwiek panujesz. A od waszych decyzji zależy dziś życie tysięcy Polaków" - napisał Donald Tusk.

"Trudno dostrzec w wystąpieniu Morawieckiego jakąś wiarę w powodzenie jego działań. Brak wiary i bardzo chaotyczna forma. Ciężko się tego słucha" - podsumował Sławomir Nitras.

2 / 3
artykułów
Czytaj dalej. Kup teraz
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 576
Materiał Promocyjny
Zwinny, wyrazisty i dynamiczny. SUV, który bryluje na europejskich salonach
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 575
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 574
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 573
Świat
„PiS w kampanii wyborczej wziął Ukrainę za zakładnika”
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej