Reklama

Samoloty RAF gotowe do starcia z Rosjanami

Samoloty RAF, brytyjskiego lotnictwa wojskowego, które w każdej chwili mogą zostać skierowane do walki z Państwem Islamskim w Syrii, będą uzbrojone na wypadek powietrznego starcia z samolotami rosyjskimi.

Aktualizacja: 11.10.2015 16:34 Publikacja: 11.10.2015 15:52

Rosyjskie myśliwce w Syrii

Rosyjskie myśliwce w Syrii

Foto: AFP

Brytyjscy analitycy wojskowi dopuszczają możliwość takich starć w związku z podjęciem przez Rosję walk po stronie reżimu Baszara al Asada.

W brytyjskich mediach było ostatnio głośno o protestach NATO przeciwko naruszaniu przez rosyjskie myśliwce tureckiej przestrzeni powietrznej. Jak twierdzi NATO, Turcja dwukrotnie powstrzymała się przed wysłaniem rakiet w kierunku rosyjskich samolotów wojskowych, które znalazły się nad jej terytorium.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1300
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1299
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1298
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Rosja na gospodarczej krawędzi? Koreański chaos
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1297
Reklama
Reklama