Reklama
Rozwiń

Nigeria: Generał w areszcie za przegraną bitwę

Gen. bryg. Enitan Ransome Kuti, bratanek twórcy afrobeatu Feli Anikulapo Kuti, został skazany na sześć miesięcy aresztu za przegranie bitwy z terrorystami z Boko Haram - informuje Associated Press.

Aktualizacja: 19.10.2015 05:18 Publikacja: 19.10.2015 05:00

Nigeria: Generał w areszcie za przegraną bitwę

Foto: 123RF

Generał został zdegradowany i skazany na areszt przez sąd wojskowy za "niedopełnienie obowiązków wojskowych". Jednocześnie sąd uwolnił generała od zarzutu tchórzostwa i nieuzasadnionego wycofania żołnierzy z pola walki.

Generał był sądzony za klęskę w bitwie o Baga, gdzie znajdowało się dowództwo wielonarodowych sił walczących z Boko Haram. Islamiści, po zajęciu miasta, wymordowali - według różnych szacunków - od 150 do 2 tysięcy cywilów. Boko Haram zostało wyparte z Bagi przez oddziały z Czadu w marcu.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1229
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Polska i Włochy kontra migranci. Naiwna Hiszpania wobec Rosji
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1227
Świat
Czy ustawa Big Beautiful Bill to początek końca politycznego mitu Donalda Trumpa?
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1225