Aktualizacja: 12.11.2015 21:46 Publikacja: 12.11.2015 21:46
Posterunek separatystów w okolicy Mariupola
Foto: www.youtube.com
„Nie mieliśmy tam żadnego stałego przerwania ognia" - powiedział o sytuacji w Donbasie ukraiński minister spraw zagranicznych Paweł Klimkin.
„Biorąc pod uwagę codzienne przypadki ukrywania broni (przez separatystów), w tym ciężkiej a nawet czołgów, biorąc pod uwagę wszystkie rodzaje informacji (jakie docierają do Kijowa) o ruchach wojsk w (separatystycznym) Donbasie nie możemy nawet mówić o jakimś realnym zawieszeniu broni" - tłumaczył minister w audycji telewizji Ukraine Today.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 11 na 12 grudnia doszło do ataku ukraińskiego drona na Grozny, stolicę Czeczenii.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 10 na 11 grudnia Ukraińcy dokonali ataku rakietowego na zakład przemysłowy w obwodzie rostowskim. Z kolei ukraińskie drony zaatakowały rafinerię w obwodzie briańskim.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA informują, że w obwodzie kurskim nadal są żołnierze z Korei Północnej, gotowi wziąć udział w walce z Ukraińcami.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z niedzieli na poniedziałek rosyjskie drony-kamikadze znów atakowały Ukrainę. Alarm ogłoszono m.in. dla Kijowa.
Bank zachęca rodziców do wprowadzenia swoich dzieci w świat finansów. W prezencie można otrzymać 200 zł dla dziecka oraz voucher na 100 zł dla siebie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
W listopadzie rosyjska armia, która ma obecnie inicjatywę strategiczną na niemal wszystkich odcinkach frontu na Ukrainie, zajęła terytorium o powierzchni 725 kilometrów kwadratowych.
Ministerstwo Obrony Rosji podało, że rosyjska armia zajęła wieś Nowomychajłiwka w obwodzie donieckim. Wieś położona jest ok. 40 km na południowy-zachód od Doniecka.
Zarówno prezydent Wołodymyr Zełenski, jak i dowódca ukraińskiej armii, gen. Ołeksandr Syrski przestrzegają, że jest „coraz ciężej”.
Rosja nadal hołduje strategii ofensywnej zastosowanej w czasie II wojny światowej. Tymczasem bitwa pod Awdijiwką w obwodzie donieckim w Ukrainie pokazuje, że frontalny klin pancerny rodem z bitwy pod Kurskiem nie spełnia już swojego zadania na współczesnym polu bitwy.
Ukraińska armia poinformowała, że jej żołnierze wycofali się z dwóch wiosek w pobliżu zajętej przez Rosjan przed kilkunastoma dniami Awdijiwki.
Rodziny sześciu ukraińskich żołnierzy, którzy, jak się okazało po zajęciu przez Rosjan Awdijiwki, polegli w tym mieście uważają, że padli oni ofiarą egzekucji po poddaniu się Rosjanom - informuje BBC.
Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało o wciągnięciu rosyjskich flag na budynki administracyjne koksowni w Awdijiwce.
Opóźnienia w dostawach zachodniej pomocy wojskowej Ukrainie pomagają Rosjanom prowadzić operacje ofensywne na kilku odcinkach frontu, by wywierać presję na ukraińskie siły na kilku osiach (natarcia) - zauważa w swojej najnowszej analizie think tank z USA, Instytut Studiów nad wojną.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas