Syryjskie media: Odpieraliśmy atak rakietowy Izraela

Syryjska obrona przeciwlotnicza odpierała we wtorek wieczorem atak przeprowadzany przez Izrael na cele znajdujące się na przedmieściach Damaszku - informuje telewizja Al Ekhbariya.

Aktualizacja: 25.11.2020 11:42 Publikacja: 25.11.2020 09:27

Syryjskie media: Odpieraliśmy atak rakietowy Izraela

Foto: AFP

Według informacji syryjskiej telewizji celem ataku były okolice Jebel el Mania i pozycje armii syryjskiej w pobliżu wioski Rwihinah.

Atak miał zostać przeprowadzony z terytorium Wzgórz Golan kontrolowanych przez Izrael od wojny sześciodniowej z 1967 roku.

Telewizja Al Ekhbariya pokazała nagrania, na których widać jak syryjska obrona przeciwlotnicza prowadzi ogień ostrzeliwując cele znajdujące się w powietrzu.

O ataku poinformowała też syryjska agencja informacyjna SANA, która podaje, że atak nie pociągnął za sobą żadnych ofiar.

Tymczasem AFP podaje, że w atakach zginęło ośmiu irańskich bojowników.

Według źródeł agencji Reuters celem ataku była baza wojskowa należąca do irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej. Inne źródła mówią, że celem ataku był magazyn broni i posterunek obserwacyjny Hezbollahu. 

Izrael w ostatnich latach prowadzi regularne ataki na cele w Syrii obawiając się, że Iran wykorzystuje wojnę domową do umocnienia swoich pozycji w tym kraju i utworzenia przyczółków do przyszłego ataku na Izrael.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 821
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 820
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 819
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 818
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 817
Materiał Promocyjny
CERT Orange Polska: internauci korzystają z naszej wiedzy