Jeszcze niedawno najsłynniejsze klocki świata były na kolizyjnym kursie z czarnym PR-em. Dziś sytuacja zmieniła się o 180 stopni.

Podczas targów zabawek w Norymberdze Lego zaprezentowało nowy rodzaj figurki. To niepełnosprawny chłopiec poruszający się na wózku inwalidzkim. Chłopczyk ma na sobie niebieskie spodenki, szara bluzę i wełnianą czapkę. Jest reprezentantem grupy, która do tej pory nie istniała w świadomości klientów.

Na świecie jest ponad 150 ml niepełnosprawnych dzieci. Cierpią na różne choroby i schorzenia, jednak Lego postanowiło na początek wyobrazić je jako osoby dotknięte problemami z poruszaniem się. Figurka trafi do sklepów w czerwcu, Duńczycy prezentowali ją jako jedną ze swoich nowości. To jednak duża rewolucja. Zabawki dla dzieci w końcu odzwierciedlają sposób, w jaki dorośli postrzegają świat.

Być może tegoroczne targi w Norymberdze będą przełomowe dla branży produktów dla dzieci. Amerykański gigant Mattel prezentował przed kilkoma dniami pierwsze w historii Barbie odchodzące od standardowych rozmiarów zabawki. Lalki mają prezentować różne modele figur, są wyposażone w kilkanaście odcieni oczu i różniące się od siebie fryzury.