Czytaj więcej

Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 237

Ukraińskie władze informowały, że w ciągu ostatniego tygodnia używając dronów-kamikadze (to tzw. amunicja krążącą) Rosja uszkodziła prawie jedną trzecią elektrowni na Ukrainie. Wojska rosyjskie nasiliły ataki na infrastrukturę z dala od linii frontu po tym, jak doznały szeregu niepowodzeń w walkach z ukraińskimi żołnierzami.

Przemawiając na konferencji dotyczącej bezpieczeństwa w Berlinie szef NATO Jens Stoltenberg powiedział, że odpowiedzią na ataki jest zwiększenie przez sojuszników dostaw systemów obrony powietrznej.

Czytaj więcej

Iran ma dostarczyć Rosji pociski balistyczne i drony. "Dostawa wkrótce"

- Najważniejszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to wywiązać się z obietnicy sojuszników, aby przyspieszyć i dostarczyć jeszcze więcej systemów obrony powietrznej - podkreślił Stoltenberg.

- NATO w najbliższych dniach dostarczy systemy przeciw dronom, aby przeciwdziałać konkretnemu zagrożeniu ze strony dronów, w tym tych z Iranu - zaznaczył sekretarz generalny Sojuszu.

Przedstawiciele Iranu przekazali agencji Reutera, że Teheran obiecał dostarczyć Rosji, pociski balistyczne, a także więcej dronów.

Czytaj więcej

Seria zdjęć pokazuje skutki porannego ataku na Kijów

- Żaden kraj nie powinien wspierać nielegalnej wojny Rosji z Ukrainą - powiedział szef NATO.