Jak mówił Boris Johnson taki ruch mógłby umożliwić Polsce wysłanie poradzieckich czołgów T-72 Ukrainie. Johnson mówił, że jego rząd rozważa taki scenariusz.

Dzień wcześniej agencja DPA ujawniła, że Niemcy mają przekazać swoje bojowe wozy piechoty i transportery opancerzone Słowenii, w zamian za co Słowenia miałaby przekazać swoje czołgi T-72 Ukrainie.

- Przyglądamy się, czy moglibyśmy uzupełnić (liczbę czołgów - red.) w krajach takich jak Polska, które mogłyby wysłać swoją ciężką broń, by pomóc w obronie Ukrainie - mówił Johnson w Indiach.

Brytyjski premier sprecyzował, że jego rząd rozważa "wysłanie czołgów do Polski, aby pomóc jej wysłanie pewnej liczby czołgów T-72 Ukrainie".

- Musimy przeanalizować co możemy zrobić więcej militarnie, musimy zintensyfikować sankcje gospodarcze - chcemy być pewni, że fala za falą zwiększają presję na Putina - mówił Johnson.

Czytaj więcej

Boris Johnson: Ukraińscy żołnierze szkolą się w Wielkiej Brytanii i w Polsce

Wcześniej brytyjski premier ujawnił, że Brytyjczycy szkolą pewną liczbę żołnierzy z Ukrainy w Wielkiej Brytanii, a także w Polsce. Na terenie naszego kraju Brytyjczycy mają szkolić Ukraińców z użycia zestawów przeciwlotniczych.