Chodzi o Tomasza Stańka, starostę opatowskiego z PiS. „W ostatni dzień roku 2020 przyjęliśmy szczepionki wraz z członkiem zarządu Andrzejem Gajkiem. Czujemy się wyśmienicie a najważniejsze, że zabezpieczamy naszych najbliższych. Za 3 tygodnie kolejna dawka. Zachęcamy do takich samych decyzji” – napisał Staniek na swoim koncie na Facebooku. Później swój wpis usunął.

„Pan Starosta Tomasz Staniek uchwałą Zarządu Okręgowego okręgu nr 33 Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach został usunięty ze struktur PiS” - poinformował w sobotę Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego partii Jarosława Kaczyńskiego.

„Zasady obowiązują wszystkich” - dodał Sobolewski. 

Wcześniej europoseł PiS Joachim Brudziński, odnosząc się wcześniej do informacji na temat starosty stwierdził, że „jeżeli ktoś z obozu obecnej władzy w sposób nieetyczny, wykorzystując swoją pozycję czy stanowisko, z naruszeniem procedur i kolejki zaszczepił się przed personelem medycznym, powinien wylecieć ze stanowiska na zbity pysk”.

Tomasz Staniek na starostę opatowskiego został wybrany w listopadzie 2018 roku. Zgłoszony został jako jedyny kandydat. Wcześniej był radnym Rady Powiatu w Opatowie.