Zdaniem Krzysztofa Bosaka „gastronomia czy branża sportowa są marginesem całej sfery życia społecznego”. - Spotykamy się  codziennie w miejscach pracy, w środkach komunikacji, w punktach usługowych - zauważył w Polsat News poseł Konfederacji. - Uważamy że jest niesprawiedliwe uderzenie w kilka wybranych branż po to, żeby pokazać, że rząd coś w tej sprawie robi. Rząd powinien swoje siły koncentrować nie na zamykaniu branż, a następnie dawkowaniu im kroplówki w postaci pomocy finansowej - dodał. - Rząd powinien swoje siły koncentrować na systemie ochrony zdrowia, który został niestety w ostatnich miesiącach sparaliżowany - podkreślił Bosak.

W opinii posła "działaniami rządu, wbrew temu co rząd chciałby sygnalizować społeczeństwu, nie rządzi żadna logika". - Nie niszczmy ludziom życia pod pretekstem szantażu emocjonalnego, że przez to będą umierali inni. Jeżeli w tej chwili ktoś umiera, to dlatego, że jest niewydolność w systemie ochrony zdrowia. I ludzie umierają także na inne choroby niż ten nieszczęsny COVID-19 - stwierdził. 

Bosak odniósł się także do sprawy przedsiębiorców, którzy otworzyli swoją działalność mimo obostrzeń związanych z pandemią. - Widać, że przedsiębiorcy są zachowawczy - powiedział. - Gdyby było dużo, to by dziesiątki tysięcy przedsiębiorców przystąpiło do tego, ale zupełnie mnie to nie dziwi. Ale zupełnie mnie to nie dziwi, bo są zastraszani - dodał. - Założony przez liderów Konfederacji (...) Kongres Polskiego Biznesu organizuje zbiórkę publiczną na pomoc prawną dla przedsiębiorców, którzy w ten sposób są represjonowani przez nieprawomocnie wprowadzone ograniczenia - zaznaczył. Zdaniem polityka "obostrzenia nakładane przez rząd są nie tylko niesprawiedliwe, ale i niekonstytucyjne". - Rząd swoimi kolejnymi działaniami udowadnia, ze nie szanuje prawa - ocenił.