- Nie mamy już wolnych szczepionek i terminów. Nie wynika to z problemu systemu, ale z braku szczepionek. Apelujemy do seniorów, by nie szli do przychodni i POZ w tej sprawie. Terminy szczepień do końca marca zostały zarezerwowane - mówił na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

- Gwarantujemy, że każdy senior, który pozostawi swoje dane poprzez infolinię, czy Internet zostanie umówiony na szczepienie, gdy kolejne dawki dotrą do Polski - dodał.

Czytaj więcej: Horban: Ze szczepieniem jest tak, jak z paleniem papierosów

- Można zgłosić chęć zaszczepienia się pod nr 989, można zostawić dane kontaktowe. Jak tylko pojawią się szczepionki, to seniorzy otrzymają informację zwrotną i zostaną umówieni na konkretny termin - mówił.

Dworczyk poinformował, że do końca marca zostanie zaszczepionych 3,1 mln Polaków, choć system pozwala na zaszczepienie 11 mln osób. Problem stanowią dostawy szczepionki.

- Zdrowie u życie Polaków jest dla nas najważniejsze. Wszystkie działania, które były podejmowane, były po to, aby ochronić zdrowie naszych obywateli, a także ocalić miejsca pracy - kontynuowała minister Marlena Maląg.

Łącznie na COVID-19 w Polsce wykonano 701 164 szczepień (według danych na godzinę 10:30 24 stycznia).

W ciągu ostatniej doby zaszczepiono 15 129 osób. Najwięcej szczepień na COVID-19 wykonano w województwie mazowieckim (3 267) i śląskim (1 922).