Michał Dworczyk: Nie ma już wolnych szczepionek

- Szczepionki, które dotrą do nas do 31 marca zostały już rozdysponowane. Apelujemy do seniorów, by nie szli w tej sprawie do przychodni i POZ - poinformował szef KPRM Michał Dworczyk.

Aktualizacja: 25.01.2021 06:08 Publikacja: 24.01.2021 15:32

Michał Dworczyk: Nie ma już wolnych szczepionek

Foto: Krystian Maj/KPRM

- Nie mamy już wolnych szczepionek i terminów. Nie wynika to z problemu systemu, ale z braku szczepionek. Apelujemy do seniorów, by nie szli do przychodni i POZ w tej sprawie. Terminy szczepień do końca marca zostały zarezerwowane - mówił na konferencji prasowej szef KPRM Michał Dworczyk.

- Gwarantujemy, że każdy senior, który pozostawi swoje dane poprzez infolinię, czy Internet zostanie umówiony na szczepienie, gdy kolejne dawki dotrą do Polski - dodał.

Czytaj więcej: Horban: Ze szczepieniem jest tak, jak z paleniem papierosów

- Można zgłosić chęć zaszczepienia się pod nr 989, można zostawić dane kontaktowe. Jak tylko pojawią się szczepionki, to seniorzy otrzymają informację zwrotną i zostaną umówieni na konkretny termin - mówił.

Dworczyk poinformował, że do końca marca zostanie zaszczepionych 3,1 mln Polaków, choć system pozwala na zaszczepienie 11 mln osób. Problem stanowią dostawy szczepionki.

- Zdrowie u życie Polaków jest dla nas najważniejsze. Wszystkie działania, które były podejmowane, były po to, aby ochronić zdrowie naszych obywateli, a także ocalić miejsca pracy - kontynuowała minister Marlena Maląg.

Łącznie na COVID-19 w Polsce wykonano 701 164 szczepień (według danych na godzinę 10:30 24 stycznia).

W ciągu ostatniej doby zaszczepiono 15 129 osób. Najwięcej szczepień na COVID-19 wykonano w województwie mazowieckim (3 267) i śląskim (1 922).

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 469
Świat
Zniszczenie tamy na Dnieprze. "Rosja popełniła wojenne przestępstwo"
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 467
Świat
Agent FBI, który szpiegował dla Rosji, znaleziony martwy w celi
Świat
Myśliwce ścigały odrzutowiec nad Waszyngtonem. Nowe informacje ws. katastrofy
Świat
Eksplozja na torach kolejowych w Królewcu? Jest odpowiedź władz Rosji