Sytuacja epidemiczna w Polsce zaczyna wymykać się spod kontroli. Liczba zakażonych rośnie lawinowo, szczepienia się ślimaczą. Średnia dobowa liczba zakażeń w Polsce z ostatnich 7 dni wzrosła do 6 598 - to najwyższy poziom tej średniej od 19 stycznia.

- Możemy sobie, patrząc na wyniki, powiedzieć o tym, że trzecia fala pandemii już jest w Polsce. To nie jest pytanie z kategorii czy ona jest, czy ona się pojawi, ale jakie rozmiary osiągnie - mówił minister zdrowia Adam Niedzielski.

W związku z rosnącą falą zakażeń, rząd rozważa przywrócenie obostrzeń w sektorach, które zostały warunkowo przywrócone w lutym.

Czytaj także: 

Przyłbice i maseczki? Rząd zapowiada zmiany

Rząd przedstawił planowany harmonogram szczepień

Jak informuje WP.pl, rząd rozważa ponowne zamknięcie stoków narciarskich. Powodem jest problem z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Obostrzenia ponownie dotknęłyby również branżę hotelarską. Istnieje możliwość ograniczenia obecności w hotelach dla osób poniżej 18. roku życia.

Rząd nie chce dopuścić do sytuacji, gdy z powodu obowiązującego nauczania zdalnego, Polacy masowo wyjadą z dziećmi na "drugie ferie".

Oficjalnie decyzje w sprawie obostrzeń mogą zostać ogłoszone na początku przyszłego tygodnia.