Ostre kontrole graniczne związane z pandemią koronawirusa zdziesiątkowały tajską branżę turystyczną. Przychody spadły o 83 proc. W roku 2019 kraj odwiedziło 40 milionów turystów. W roku ubiegłym było to 6,7 mln. 

Aby zachęcić zagranicznych turystów do przyjazdu, władze Tajlandii zdecydowały się otworzyć "program kwarantanny golfowej”. Władze kraju liczą, że w ten sposób zachęcą turystów, których odstręcza konieczność spędzenia 14 dni w izolacji.

Tajlandia zaprosiła do programu golfistów z Korei Południowej. 40 z nich przechodzi obecnie kwarantannę w Artitaya Country Club, godzinę na północ od Bangkoku. - Wszyscy uczestnicy programu zostali przebadani po przybyciu w zeszłym tygodniu - powiedział w rozmowie z agencją Reutera zastępca gubernatora Urzędu Turystyki Tajlandii, Thapanee Kiatphaibool. - Zostaną oni ponownie przetestowani w dziewiątym i trzynastym dniu pobytu, zanim zostaną zwolnieni z kwarantanny - dodał.

Urzędnicy mają nadzieję, że program z czasem się rozwinie i odbywać się będzie na sześciu polach golfowych w całym kraju. Muszą one spełniać jednak odpowiednie warunki.

Thapanee Kiatphaibool podkreślił, że zainteresowanie rezerwacjami rośnie. Zauważył też, że program umożliwia przybywającym do Tajlandii przyjemne odbycie kwarantanny, a następnie podróżowanie po kraju.