Donald Trump przebywa z wizytą w stolicy Francji na zaproszenie francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona. Ich czwartkowe spotkanie poświęcone było sprawom takim jak przyszłość Syrii, wzmocnienie współpracy w sferze bezpieczeństwa w obliczu zagrożenia ze strony organizacji terrorystycznych, m.in. Państwa Islamskiego, oraz państw takich jak Korea Północna.

Amerykański prezydent wraz z małżonką spotkali się dziś również Brigitte Macron, żoną francuskiego prezydenta. Trump pochwalił wygląd francuskiej Pierwszej Damy. - Jesteś w tak dobrej formie. Ona jest w tak dobrej formie fizycznej. Pięknie - powiedział prezydent USA.

Temat związku Emmanuela Macrona i jego żony był szeroko komentowany przez media na całym świecie. Brigitte Macron jest starsza od swojego partnera o 24 lata. Para poznała się w szkole. Emmanuel był uczniem, a Brigitte nauczycielką języka francuskiego. Ślub wzięli w 2007 roku.

Na temat żony francuskiego prezydenta wypowiadał się Silvio Berlusconi. - Emmanuel Macron to 39-letni chłopiec z dużym doświadczeniem zawodowym, ale przede wszystkim z ładnie wyglądającą mamą, która opiekowała się nim, gdy był jeszcze dzieckiem - powiedział były premier Włoch.