Produkowane przez firmę Johnson & Johnson szczepionki przeciwko COVID-19 będą dostarczane do Włoch od 16 kwietnia. Informację tę przekazał przewodniczący rady samorządowej regionu Liguria Gianmarco Medusei po spotkaniu z generałem Francesco Paolo Figliuolo, nadzwyczajnym rządowym komisarzem do spraw kryzysu na tle pandemii.

Szczepionka Johnson & Johnson różni się od innych preparatów tym, że jest jednodawkowa i relatywnie łatwa w transporcie. Nie wymaga bowiem przechowywania w tak niskich temperaturach, jak dotychczas stosowane preparaty.

We Włoszech planowane jest znaczne przyspieszenie kampanii szczepień. Celem jest wykonywanie do pół miliona szczepionek dziennie.

Szczepionka wyprodukowana przez firm Johnson & Johnson będzie już czwartym preparatem przeciwko COVID-19, który stosuje się we Włoszech. Wcześniej zatwierdzono szczepionki koncernów Pfizer, AstreZeneca oraz Moderna. Wiceszef włoskiego ministerstwa zdrowia Pierpaolo Sileri zapowiedział, że w połowie kwietnia co najmniej jedną dawkę szczepionki otrzyma już 14-15 milionów osób.

Z danych wynika, że we Włoszech zaszczepiono dotychczas 9,2 mln osób. 2,9 mln zostało zaszczepionych dwiema dawkami.