Według afgańskiej agencji informacyjnej Asvaka, incydent miał miejsce w pobliżu szpitala włoskiej organizacji humanitarnej. Brak informacji o ofiarach i rannych.

Wcześniej kanał telewizyjny TOLOnews poinformował, że grupa kobiet zorganizowała wiec protestacyjny w stolicy Afganistanu, domagając się przestrzegania ich praw i poprawy jakości życia. W wiecu wzięło udział kilkadziesiąt kobiet.

Po tym, jak administracja Bidena ogłosiła zakończenie 20-letniej operacji wojskowej Waszyngtonu w Afganistanie i wycofała swoje wojska, 15 sierpnia talibowie przejęli w kraju władzę.

Od tej pory, mimo uzależnienia udzielenia im pomocy gospodarczej m.in. od przestrzegania praw kobiet, systematycznie ograniczają ich swobody.

Czytaj więcej

Prawa kobiet w Afganistanie. Talibowie zaciskają pętlę

Wbrew zapowiedziom o zapewnieniu prawa do nauki, talibowie wciąż nie zdołali utworzyć "odpowiednich ku temu warunków", od czego uzależnili powrót kobiet do szkół.

Od ostatniej niedzieli przywrócono zakaz samotnego podróżowania kobiet na odcinku dłuższym niż 72 km - wtedy musi im towarzyszyć męski krewny, a Afganki znów zmuszane są do noszenia hidżabów.

Czytaj więcej

Afganistan: Talibowie apelują, by nie pokazywać filmów, w których grają kobiety