Mińsk wszczął śledztwo ws. znieważenia białoruskiej flagi w Polsce

Białoruski Komitet Śledczy poinformował w poniedziałek o wszczęciu postępowania karnego w sprawie rzekomego znieważenia flagi narodowej Białorusi w Polsce.

Aktualizacja: 23.08.2021 19:18 Publikacja: 23.08.2021 16:28

Mińsk wszczął śledztwo ws. znieważenia białoruskiej flagi w Polsce

Foto: PAP/ EPA/TOMS KALNINS

qm

„Według śledztwa, nie później niż 21 sierpnia niezidentyfikowane osoby, przebywające na terenie Polski, celowo, z powodu wrogości politycznej i ideologicznej, demonstracyjnie rzuciły na chodnik flagę państwową Białorusi, po czym zdeptały i pobrudziły ją, wyrażając w ten sposób lekceważący i pogardliwy stosunek do symbolu państwowego”- czytamy na stronie internetowej Komitetu Śledczego.

Choć „niezidentyfikowane osoby filmowały te nielegalne działania, a następnie umieściły wideo w przestrzeni internetowej”, to Białoruski Komitet Śledczy nie podał żadnych szczegółów, o jakie materiały może chodzić.

Czytaj więcej, wiedz więcej!
Rok dostępu za 99 zł.

Tylko teraz! RP.PL i NEXTO.PL razem w pakiecie!
Co zyskasz kupując subskrypcję?
- możliwość zakupu tysięcy ebooków i audiobooków w super cenach (-40% i więcej!)
- dostęp do treści RP.PL oraz magazynu PLUS MINUS.
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1162
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1161
podcast
Jędrzej Bielecki: Blackout w Hiszpanii - najprawdopodobniej zawiniło państwo
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1160
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Świat
Indie – Pakistan: Przygotowania do wojny o wodę
Materiał Partnera
Polska ma ogromny potencjał jeśli chodzi o samochody elektryczne