Obecnie Halloween przypada 31 października - ale autorzy petycji chcą, aby święto było zamiast tego celebrowane zawsze w ostatnią sobotę października.

"Czas na bezpieczniejsze, dłuższe i wolne od stresu świętowanie" - czytamy w petycji, której autorami są przedstawiciele Halloween & Costume Association.

CNN zauważa, że w przeszłości Kongres zmieniał daty świąt - w 1968 roku przesunięto Memorial Day (święto upamiętniające Amerykanów poległych w czasie pełnienia służby wojskowej), Święto Pracy oraz Dzień Kolumba (święto upamiętniające odkrycie Ameryki) na poniedziałki, tworząc w ten sposób trzydniowe weekendy w czasie tych świąt.

Ale Halloween - jak zauważa CNN - nie jest świętem federalnym, więc Biały Dom nie ma obowiązku zajmować się tym tematem.

CNN zauważa jednak, że prawdziwą intencja autorów petycji może być zwrócenie uwagi ludzi na to, by w Halloween bawić się bezpiecznie. W petycji pojawiają się apele do rodziców, by ci rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie święta, w trakcie którego tradycyjnie dzieci w USA chodzą po zmroku od drzwi do drzwi żądając cukierków i innych słodyczy (w innym przypadku właścicielom domów grożą "psikusami"). W petycji jest mowa o tym, aby dzieci miały ze sobą latarki i nosiły na sobie stroje z elementami odblaskowymi, a także by zwracać im uwagę, aby chodziło po chodnikach, a przez ulice przechodziły po przejściach dla pieszych.

Odpowiedzi na internetowe petycje stały się praktyką Białego Domu za czasów administracji Obamy. Jego administracja odpowiedziała m.in. na pytanie, czy USA kontaktowały się z kosmitami (odpowiedź brzmiała: "Nie") oraz czy USA zbudują Gwiazdę Śmierci (tu również odpowiedź była negatywna).