Reklama
Rozwiń

Wycinka w obszarze Natura 2000 może zagrozić środowisku - wyrok NSA

Planowane usunięcie ponad 2,5 tys. drzew na obszarze Natura 2000 wymagało decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach.

Aktualizacja: 27.10.2017 07:56 Publikacja: 27.10.2017 07:18

Wycinka w obszarze Natura 2000 może zagrozić środowisku - wyrok NSA

Foto: Fotolia.com

Takie „wylesienie" może bowiem mieć znaczący wpływ nie tylko na sam obszar Natura 2000, ale też na całe środowisko – orzekł Naczelny Sąd Administracyjny.

Anna Z. (dane zmienione) uzyskała zezwolenie burmistrza Recza na usunięcie ponad 2,5 tys. drzew, m.in. 1,1 tys. brzóz, 1,1 tys. olszy czarnej, 439 świerków, czterech dębów i trzech klonów z 6 ha swojej działki, określonej w ewidencji gruntów jako działka rolna, położonej w obszarze Natura 2000. Zgodnie z przepisami ustawy z 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie (...) zgłosiła swój zamiar regionalnemu dyrektorowi ochrony środowiska w Szczecinie. RDOŚ stwierdza wtedy, czy zamierzana wycinka może mieć wpływ na obszar Natura 2000 i czy istnieje obowiązek przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na obszar Natura 2000.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Sądy i trybunały
Coraz więcej wakatów w Trybunale Konstytucyjnym. Prawnicy mówią, co trzeba zrobić
Materiał Promocyjny
25 lat działań na rzecz zrównoważonego rozwoju
Prawnicy
Prof. Marcin Matczak: Dla mnie to podważalny prezydent
Zawody prawnicze
Rząd zmieni przepisy o zawodach adwokata i radcy. Projekt po wakacjach
Matura i egzamin ósmoklasisty
Uwaga na świadectwa. MEN przypomina szkołom zasady: nieaktualne druki do wymiany
Podatki
Rodzic może stracić ulgi w PIT, jeśli dziecko za dużo zarobi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama