Reklama

Szlak do Morskiego Oka zamknięty. Turyści utknęli w schroniskach

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowały, że w związku ze skrajnie niekorzystnymi warunkami, szlak prowadzący drogą do Morskiego Oka został zamknięty. Turyści nie mogą opuścić schroniska PTTK na Morskim Oku i w Dolinie Roztoki.

Aktualizacja: 03.01.2019 19:44 Publikacja: 03.01.2019 19:23

Szlak do Morskiego Oka zamknięty. Turyści utknęli w schroniskach

Foto: Facebook/Pięć Stawów

Przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego poinformowali, że wszystkie szlaki znajdują się pod grubą warstwą śniegu i są nieprzetarte. Widoczność jest mocno ograniczona z powodu nisko zalegających chmur i silnie wiejącego wiatru, powodującego zawieje i zamiecie śnieżne, co uniemożliwia orientację w terenie. W wielu miejscach potworzyły się głębokie zaspy.

W związku z trudnymi warunkami TPN odradza wszelkich wyjść w góry. Dodatkowo poinformowano, że szlak turystyczny między Świnicą a Zawratem jest zamknięty do odwołania z powodu obrywu skalnego oraz zniszczenia dużego fragmentu szlaku.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
Wisła wysycha. Padł jednocyfrowy rekord. Poziom wody spadnie nawet do 5 centymetrów
Społeczeństwo
Warszawa powinna ubiegać się o setki miliardów złotych reparacji wojennych? Apel do Trzaskowskiego
Społeczeństwo
Linia metra bez maszynistów? „Poddajemy to analizie”
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Społeczeństwo
Kolejny pożar w Ząbkach. Przy tej samej ulicy, gdzie w lipcu ogień strawił górne piętra bloku
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama