Premier Mateusz Morawiecki ogłosił 21 listopada, że ferie zimowe odbędą się w jednym terminie dla całej Polski (4-17 stycznia) i zaapelował, żeby w tym czasie nie planować wyjazdów krajowych ani zagranicznych w związku z trudną sytuacją epidemiczną.

Po deklaracji premiera wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że w czasie ferii zamknięte będą stoki narciarskie, ale ostatecznie okazało się, że stoki będą otwarte w zaostrzonym reżimie sanitarnym.

W Polsce zamknięte są też hotele, które mogą przyjmować jedynie gości przebywających w podróżach służbowych.

Co najmniej do 27 grudnia zamknięte są w Polsce restauracje i kawiarnie.

Pierwotnie ferie miały odbyć się między 18 stycznia a 28 lutego.

Uczestników sondażu SW Research dla rp.pl zapytaliśmy jak oceniają decyzję premiera ws. ferii.

30 proc. respondentów oceniło ją pozytywnie.

Autopromocja
Subskrybuj nielimitowany dostęp do wiedzy

Unikalna oferta

Tylko 5,90 zł/miesiąc


WYBIERAM

42,5 proc. ankietowanych oceniło ją negatywnie.

27,5 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

- Organizację przerwy zimowej w jednym terminie krytycznie ocenia 45% respondentów w wieku do 24 lat i prawie co druga osoba o dochodach w granicach 2001 – 3000 zł. Decyzji rządu nieprzychylnych jest 57% mieszkańców miast liczących do 20 tys. osób - komentuje wyniki badania Przemysław Wesołowski, prezes zarządu agencji badawczej SW Research.

Badanie zostało przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research wśród użytkowników panelu on-line SW Panel w dniach 24.11-25.11.2020 r. Analizą objęto grupę 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próba została dobrana w sposób losowo-kwotowy. Struktura próby została skorygowana przy użyciu wagi analitycznej tak, by odpowiadała strukturze Polaków powyżej 18. roku życia pod względem kluczowych cech związanych z przedmiotem badania. Przy konstrukcji wagi uwzględniono zmienne społeczno-demograficzne.