Hasbro: "Pan Ziemniak" nie będzie już panem

Producent zabawek, firma Hasbro poinformowała, że usuwa słowo "Pan" z nazwy serii zabawek z linii "Pan Ziemniak" (Mr Potato) - informuje "Wall Street Journal".

Aktualizacja: 26.02.2021 06:18 Publikacja: 26.02.2021 04:48

Hasbro: "Pan Ziemniak" nie będzie już panem

Foto: AFP

Ponadto Hasbro wypuści zestaw z tej linii zabawek zawierający "wystarczającą ilość akcesoriów, by dzieci mogły stworzyć z nich wszystkie typy rodzin".

Zmieniona nazwa serii zabawek, istniejącej od 70 lat, pojawi się na pudełkach z nowymi zestawami w tym roku - poinformowała firma.

Hasbro nadal będzie jednak sprzedawać zestaw z głową Pana Ziemniaka, który zawiera m.in. gęste wąsy i niebieskie spodnie oraz z głową Pani Ziemniak, który zawiera różową torebkę i pomalowane na czerwono usta.

- Zmieniamy nazwę marki Głowa Pana Ziemniaka (Mr. Potato Head) na Głowa Ziemniaka (Potato Head), by lepiej opisać całą linię (zabawek), ikoniczne postacie Pana i Pani Ziemniak nie znikają i pozostaną Panem i Panią Ziemniakiem - zapewnił rzecznik Hasbro.

Jednocześnie wiceprezes firmy Hasbro, Kimberly Boyd zapowiedziała, że nowe zestawy z tej linii będą zawierać "wystarczająco dużo elementów", by dzieci miały "więcej możliwości kształtowania ziemniaczych rodzin wykraczających poza tradycyjne normy".

- Ziemniaki nie reprezentują żadnej konkretnej rasy lub kultury. To ziemniaki - dodała.

Kimberly Boyd podkreśliła, że firmie chodzi o to, by za pomocą zabawki dzieci mogły "odtwarzać rodzinę, która odpowiada ich własnej".

Społeczeństwo
Wściekłość skrajnej lewicy w Lipsku
Społeczeństwo
Anglia: 30 osób dostanie równowartość 8,3 tys. zł miesięcznie za to, że są
Społeczeństwo
Australia: Matka, oskarżona o zabicie dzieci, ułaskawiona po 20 latach w więzieniu
Społeczeństwo
Utah: Biblia usunięta ze szkół za "wulgaryzmy i przemoc"
Społeczeństwo
Rodzice poszli na nabożeństwo, zostawili dziecko w samochodzie. Niemowlę zmarło z przegrzania