Wielka Brytania: Kolejne zdjęcie rodziny królewskiej zostało zmanipulowane? Na fotografii królowa Elżbieta II

Agencja Getty Images twierdzi, że zdjęcie księżnej Kate, która pozuje ze swoimi dziećmi, nie jest jedyną cyfrowo zmanipulowaną fotografią opublikowaną przez Pałac Kensington. "Cyfrowo poprawione u źródła" – czytamy.

Publikacja: 19.03.2024 13:08

Pałac Buckingham w Londynie

Pałac Buckingham w Londynie

Foto: AdobeStock

Jak pisze Sky News, agencja fotograficzna Getty Images twierdzi, że kolejny opublikowany przez Pałac Kensington portret był cyfrowo zmanipulowany. Chodzi o zdjęcie królowej Elżbiety II, na którym zmarła monarchini pozuje ze swoimi wnukami i prawnukami. 

Kolejne zdjęcie brytyjskiej rodziny królewskiej było edytowane? Fotografia Elżbiety II z wnukami

Zdjęcie, o którym mowa, wykonać miała Kate Middleton w sierpniu 2022 roku. Widać na nim królową Elżbietę II z dziećmi księcia Williama i Kate — księciem George'em, księżniczką Charlotte i księciem Louisem – a także ich kuzynostwo. Fotografia opublikowana została w dniu 97. urodzin zmarłej królowej Elżbiety II.

Jak ocenił dziennik „Daily Mail”, ten portret – podobnie jak zdjęcie Kate Middleton z Dnia Matki, które wywołało burzę w sieci – także został poprawiony cyfrowo. ”The Telegraph” pisze, że na fotografii widać „niedopasowanie spódnicy królowej i poprawki na zielonej kanapie„. Książę Ludwik miał zaś zostać ”doklejony” z innego zdjęcia.

Jak pisze Sky News, podobnego zdania jest także Getty Images – zdaniem agencji fotograficznej zdjęcie zmarłej królowej miało zostać „udoskonalone cyfrowo u źródła”.„Getty Images może potwierdzić, że zgodnie ze swoją polityką redakcyjną umieściło na zdjęciu w ulotce notatkę wydawcy stwierdzającą, że obraz został u źródła poprawiony cyfrowo” – czytamy w oświadczeniu agencji.  

Czytaj więcej

Twarz Kate Middleton na edytowanym zdjęciu wzięta z okładki "Vogue" sprzed lat?

Zdjęcie księżnej Kate z dziećmi było edytowane? Pałac Kensington tłumaczy

To nie pierwsza tego typu rodzaju w ostatnim czasie. Na początku marca Pałac Kensington opublikował na Dzień Matki zdjęcie księżnej z dziećmi. Okazało się, że fotografia jest poprawiona cyfrowo. Księżna przyznała, że poprawiła je sama i przeprosiła za zamieszanie.

Po tym jak agencje informacyjne (m.in. Reuters, AFP i AP) wycofały z oferty zdjęcie, zwracając uwagę, że mogło być ono edytowane, na profilu księcia i księżnej Walii w serwisie X pojawił się wpis wyjaśniający zaistniałą sytuację. „Jak wielu fotografów-amatorów, czasem eksperymentuję z edytowaniem. Chciałam wyrazić przeprosiny za zamieszanie jakie wywołało rodzinne zdjęcie, które udostępniliśmy wczoraj” – czytamy we wpisie. Wpis podpisano literą „C”, co sugerowało, że jego autorką jest księżna („C” to pierwsza litera imienia Catherine). 

Kate Middleton nie pojawia się publicznie

Publikacja przez Pałac Kensington zdjęcia, które miało zostać wykonane przez księcia Williama, miało uspokoić opinię publiczną w związku z plotkami, jakie zaczęły się pojawiać po tym jak Kate nie pojawiła się w przestrzeni publicznej od kilkudziesięciu dni.

Ostatni raz księżną widziano publicznie w święta Bożego Narodzenia. W styczniu niespodziewanie pojawił się komunikat, że przeszła „planowany zabieg” w obrębie jamy brzusznej i że będzie wracać do zdrowia co najmniej do Wielkanocy. 

Zniknięcie księżnej wywołało falę spekulacji na temat jej stanu zdrowia i sytuacji rodzinnej w rodzinie królewskiej. 

Społeczeństwo
Roberto Cavalli nie żyje. Jego ekstrawagancki styl był uwielbiany przez gwiazdy
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Społeczeństwo
Oscar Pistorius po wyjściu z więzienia nie może znaleźć pracy. "Zbyt toksyczny"
Społeczeństwo
Gumowa kaczka znaleziona na plaży po 18 latach. Przepłynęła setki kilometrów
Społeczeństwo
Całe grupy społeczne korzystają na konflikcie z Ukrainą. Wojna sposobem na biedę
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Społeczeństwo
Norwegowie chcą wydłużyć dobę o dwie godziny. Dlaczego?