"Hotel Polar Bear" to część parku rozrywki Harbin Polarland w północno-wschodniej prowincji Heilongjiang w Chinach.

Dla odwiedzających przygotowano 21 pokoi. Z każdego można całą dobę obserwować niedźwiedzie polarne. "Czy jesz, bawisz się, czy śpisz, niedźwiedzie polarne dotrzymają ci towarzystwa" - zachęca hotel.

Zdjęcia i filmy z chińskich mediów państwowych pokazały ludzi obserwujących dwa niedźwiedzie polarne przebywające w krytym wybiegu, w którym znajduje się sztuczny lód i małe baseny z wodą.

Yang Liu, rzeczniczka Harbin Polarland, powiedziała agencji Reutersa, że kryty wybieg jest tylko częścią przestrzeni zapewnionej zwierzętom. Mają być one wypuszczane na zewnątrz, gdy temperatura i jakość powietrza na to pozwalają.

Dodała, że zainteresowanie pobytem w hotelu, gdzie pokoje wahają się od 1.888 do 2.288 juanów (290 do 351 dolarów) za noc było "bardzo wysokie".

PETA protestuje

Jason Baker z grupy PETA powiedział, że miejsce niedźwiedzi polarnych jest w Arktyce, a nie w ogrodach zoologicznych i akwariach. - Niedźwiedzie polarne są aktywne do 18 godzin dziennie. Na wolności przemierzają tysiące kilometrów, by cieszyć się prawdziwym życiem - skomentował.

W 2016 roku z całego świata spływały krytyczne komentarze po pojawieniu się niedźwiedzi polarnych w centrum handlowym w mieście Guangzhou.