Reklama

Sondaż: Tylko 56 proc. Irańczyków myśli źle o Żydach

Z badania przeprowadzonego przez amerykańską Ligę Przeciw Zniesławieniu, jedną z największych organizacji żydowskich na świecie, wynika, że Iran jest najmniej antysemickim państwem na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. To zaskakujący wynik badania biorąc pod uwagę, że władze w Teheranie od czasów Rewolucji Islamskiej uważają, iż Izrael powinien zostać całkowicie zniszczony.

Aktualizacja: 15.12.2017 18:47 Publikacja: 15.12.2017 18:36

Sondaż: Tylko 56 proc. Irańczyków myśli źle o Żydach

Foto: 123RF

arb

Badania wykazało, że 56 proc. obywateli Iranu postrzega Żydów w negatywny sposób - to zdecydowanie mniej niż np. w Turcji (69 proc.) i Palestynie (93 proc.).

To samo badanie wskazuje, że jedynie 18 proc. Irańczyków zgadza się ze stwierdzeniem, iż "Żydzi wciąż za dużo mówią o tym, co spotkało ich w czasie Holokaustu". Odsetek ten jest mniejszy w Iranie niż w USA (tam z takim zdaniem zgadza się 22 proc. ankietowanych).

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Społeczeństwo
Porażka migracyjnej polityki Trumpa? Sondaż nie pozostawia złudzeń: migranci są potrzebni Stanom Zjednoczonym
Społeczeństwo
Dwanaście dni w australijskim buszu. Niemiecka turystka odnaleziona
Społeczeństwo
Szwecja przestanie adoptować dzieci z innych krajów? Raport specjalnej szwedzkiej komisji wspomina o Polsce
Społeczeństwo
Młodzi Polacy wątpią w demokrację. Są wyniki sondażu
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Wspomnienie
Julian McMahon, gwiazda „Fantastycznej Czwórki” i „Nip/Tuck”, zmarł w wieku 56 lat
Reklama
Reklama