Reklama
Rozwiń

Szwecja: Calvin Klein na cenzurowanym za reklamę z Kardashiankami

Szwedzka organizacja Annonsradet zaprotestowała przeciwko seksistowskiej, jej zdaniem, reklamie Calvina Kleina. Według organizacji zdjęcie przedstawia siostry Kardashian jako partnerów seksualnych.

Aktualizacja: 24.01.2018 17:24 Publikacja: 24.01.2018 17:01

Kendall Jenner, Kylie Jenner i Khloe Kardashian

Kendall Jenner, Kylie Jenner i Khloe Kardashian

Foto: Disney | ABC Television Group [CC BY-SA 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0)], via Flickr

Założona w zeszłym roku Annonsradet za cel stawia sobie przeciwdziałanie rozpowszechnianiu seksistowskich i dyskryminujących ze względu na płeć reklam w mediach cyfrowych, najczęściej poprzez zgłaszanie ich administratorom na Facebooku, Instagramie i w innym mediach społecznościowych. Manipulują w ten sposób algorytmami prezentującymi reklamy i chcą zmniejszyć zasięg materiału.

Nowa kampania bielizny Calvina Kleina fotografa Willy'ego Vanderperre przedstawia pięć sióstr Kardashian/Jenner. Annonsradet oświadczyła, że jest zalewana skargami, iż siostry przedstawione są w sposób sugerujący, że mogłyby być partnerkami seksualnymi.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Wspomnienie
Julian McMahon, gwiazda „Fantastycznej Czwórki” i „Nip/Tuck”, zmarł w wieku 56 lat
Społeczeństwo
Holandia zakazuje petard w sylwestra. Powodem narastająca przemoc
Społeczeństwo
W którym kraju w Europie są najdłuższe wakacje? Odpowiedź może zaskoczyć
Społeczeństwo
Budapeszt. Tysiące uczestników węgierskiej parady równości
Społeczeństwo
72 godziny kryzysu. Unia apeluje, by minimum na taki czas zgromadzić zapasy