W ubiegłym roku ponad 1300 dzieci próbowało popełnić samobójstwo

Komenda Główna Policji opublikowała dane dotyczące prób samobójczych wśród nieletnich. W 2021 roku od stycznia do listopada 1339 nieletnich próbowało popełnić samobójstwo. Najmłodsze dziecko miało siedem lat.

Publikacja: 15.01.2022 13:30

W ubiegłym roku ponad 1300 dzieci próbowało popełnić samobójstwo

Foto: Fotorzepa, Robert Gardziński

Dane dotyczące ubiegłego roku są znacznie tragiczniejsze niż te z 2020 roku. W ubiegłym roku nieletni dokonali niemal 500 prób więcej. 

Częściej w 2021 roku próby samobójcze podejmowały dziewczynki. Z oficjalnych statystyk policji wynika, że były 962 próby. 51 razy samobójstwo próbowały popełnić dziewczynki w wieku 7-12 lat, a aż 911 razy dzieci w wieku 13-18 lat. Najczęściej do takich sytuacji dochodziło w województwach pomorskim, śląskim i małopolskim.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Społeczeństwo
Parada Równości 2025 w Warszawie. Tęczowe platformy przejechały przez centrum
Społeczeństwo
Parada Równości przeszła ulicami Warszawy. Nie obyło się bez incydentów
wydarzenie
Wystawa Porsche w Warszawie. Setki unikatowych modeli w centrum stolicy
Społeczeństwo
Czy chińskie autobusy w Warszawie mogą być zagrożeniem? Ekspert wyjaśnia
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Społeczeństwo
Antysemicka impreza w miejskim lokalu. Władze stolicy: nie mogliśmy temu zapobiec