Ze względu na wzrost liczby zakażeń koronawirusa władze Delhi nakazał zamknięcie szkół i innych instytucji edukacyjnych. Nieczynne będą też kina i centra sportowe - informuje „The Times of India”. Mieszkańcy stolicy Indii, będących kolebką jogi, będą mogli ją uprawiać tylko na zewnątrz, poza budynkami (w ostatnim czasie temperatura w Delhi waha się w okolicach 15°C).

Metro i gastronomia będą mogły działać przy 50-procentowym obłożeniu. To samo ograniczenie wprowadzono dla międzyregionalnych usług autobusowych. Taksówkarze i rikszarze będą mogli zabrać nie więcej niż dwóch pasażerów.

Otwarte pozostaną sklepy, ale z ograniczeniem godzin funkcjonowania. Czynne będą też hotele, również z zastrzeżeniem, że nie wolno w nich organizować imprez masowych. W pogrzebach i weselach może brać udział maksymalnie 20 osób.

Czytaj więcej

Covid-19 w czasie ciąży. Płeć dziecka wpływa na reakcję immunologiczną

Do tej pory w Indiach potwierdzono 671 przypadków zakażenia wariantem Omikron koronawirusa, z czego 63 przypadki wykryto w ciągu ostatnich 24 godzin.

Od początku pandemii w kraju zanotowano 34,8 mln przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. W związku z Covid-19 zmarło 480 290 chorych.