Mężczyzna pracuje w jednym z hoteli w Arabii Saudyjskiej. Egipcjanin miał dopuścić się nieprzestrzegania prawa, które mówi o podziale w miejscach pracy ze względu na płeć.

"Ministerstwo pracy aresztowało ekspatrianta w Dżuddzie po tym, jak pojawił się w obraźliwym filmie" - poinformowano.

Nagranie zamieszczone w internecie przedstawia parę spożywającą posiłek przy biurku w pracy. Kobieta i mężczyzna machają do kamery. Pod koniec filmu kobieta, która ubrana jest w nikab, wykonuje ruchy, które mogą świadczyć o tym, że karmi swojego kolegę z pracy.

Arabia Saudyjska zabrania kobietom i mężczyznom, którzy nie są spokrewnieni na spoufalanie się. W przypadku większości zajęć kobietom musi towarzyszyć męski opiekun, zazwyczaj bliski mężczyzna lub krewny.

W miejscach pracy, jak również w restauracjach, kobiety i mężczyźni są zazwyczaj oddzielani.

Nagranie wywołało sprzeciw wśród konserwatywnych krytyków. Prokuratura w reakcji na oburzenie wezwała imigrantów do poszanowania "wartości i tradycji społeczeństwa saudyjskiego".

Do aresztowanie Egipcjanina doszło w momencie, gdy Arabia Saudyjska wprowadza szereg refom społecznych i gospodarczych. Wprowadzane reformy zdaniem części komentatorów są tylko próbą uzyskania przychylności państw zachodnich.