Campus Polska Przyszłości odbędzie się na przełomie sierpnia i września w Olsztynie.

Dotychczas w Polsce w pełni zaszczepionych jest tylko nieco ponad 17 milionów osób, zainteresowanie szczepieniami maleje, rośnie z kolei prawdopodobieństwo czwartej fali epidemii.

Dlatego organizatorzy Campusu Polska Przyszłości - "po długich rozmowach i konsultacjach z ekspertami" - zdecydowali, że udział w przedsięwzięciu będą mogły wziąć tylko osoby w pełni zaszczepione oraz ozdrowieńcy, którzy jeszcze nie kwalifikują się do szczepień.

Zapewniają, że nic nie jest ważniejsze niż bezpieczeństwo uczestników, dlatego podjęta decyzja jest jedynym słusznym rozwiązaniem.

"Nikt z nas nie chce powrotu do najcięższych chwil pandemii, do twardego lockdownu" - piszą organizatorzy. Przypominaja, że eksperci i badania potwierdzają, że najskuteczniejsza metodą uniknięcia ciężkiego przebiegu zakażenia jest szczepienie.

Dziękują potencjalnym uczestnikom imprezy, spośród których 84 procent jest już zaszczepionych, niektórzy czekaja na druga dawkę, a inni deklarują zaszczepienie się do momentu startu Campusu.

"Bardzo Wam dziękujemy za Waszą odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych" - napisali organizatorzy.