Aktualizacja: 18.10.2018 10:04 Publikacja: 17.10.2018 19:13
Wieczorno-nocna aktywność uczniów nie ogranicza się tylko do technologii cyfrowych
Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik
„Cyfrowe dzieci" śpią coraz krócej – telewizja, internet, smartfony i komputerowe gry pochłaniają uczniom tak dużo czasu, że na sen zostaje go coraz mniej. Przez stałą obecność urządzeń cyfrowych co trzeci nastolatek zabiera się do lekcji dopiero dwie godziny przez północą – wynika z badania Centrum Profilaktyki Społecznej, które poznała „Rzeczpospolita".
– Niekontrolowane używanie technologii cyfrowych ma wpływ na rozwój dziecka. Pociąga wysokie ryzyko niedosypiania, a to prowadzi do zaburzeń funkcjonowania: zmęczenia, niskiej koncentracji, trudności w nauce – mówi prof. Mariusz Jędrzejko z CBS, jeden z kierowników projektu badawczego.
CERT Polska, zespół reagowania na incydenty bezpieczeństwa cybernetycznego, który zajmuje się także wyjaśnianiem, jak uniknąć oszustw w sieci, przygotował opracowanie, pokazujące, jak oszuści wykorzystują serwisy społecznościowe. "Chcąc dotrzeć z przekazem tam, gdzie jest on najbardziej potrzebny, zdecydowaliśmy się link do artykułu umieścić na platformie Facebook. W krótkim czasie od publikacji materiał został usunięty" - informuje instytucja.
W piątek w części kraju IMGW prognozuje zimową aurę z dużym zachmurzeniem. Kolejne dni weekendu przynieść mają jednak poprawę pogody i sporo przejaśnień niemal w całej Polsce. Gdzie będzie padał śnieg, a gdzie spodziewać się można rozpogodzeń?
„Czy Pani/Pana zdaniem w przypadku eskalacji konfliktu na Ukrainie Rosja może zaatakować cele w państwach NATO?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Fortel prokuratury w śledztwie dotyczącym Funduszu Sprawiedliwości może przekreślić możliwość zakwestionowania wyjaśnień Tomasza M. – sygnalisty, na którym opiera się oskarżenie.
Obecnie klienci mogą sprawdzić opony niczym smartfony, mając dostęp do wnikliwych testów opon, co pozwala im porównywać i analizować konkretne modele i ich parametry w różnych warunkach.
Za nami pierwszy w tym roku atak zimy. Obecnie temperatury znacząco jednak wzrosły. Wiele osób zastanawia się, jaka będzie pogoda w grudniu i czy jest szansa na białe święta. Najnowsze prognozy IMGW dostarczają pewnych informacji na ten temat.
Samodzielne prowadzenie księgowości to przede wszystkim oszczędności i większa kontrola nad finansami firmy. To również wyzwania, wymagające sprawdzonych rozwiązań. Mała Księgowość pozwala podjąć się tego zadania i mieć pewność, że dobrze je wykonasz.
Uosobienie brytyjskiego czaru i twarz wielu komedii romantycznych jako diaboliczny psychopata? Taka transgresja nie zawsze wychodzi, ale twórcy „Heretica” potrafią pożenić urok Hugh Granta z mrokiem mordercy.
Mówią, że rolnictwo to ciężki kawałek chleba. „Farming Simulator 25” temu przeczy.
Jan Polkowski pokazuje człowieka uwikłanego w historię przejeżdżającą po nim walcem.
Bon senioralny ma pomóc aktywnym zawodowo rodzinom osób powyżej 75. roku życia w zapewnieniu im właściwej opieki. W całym kraju trwają konsultacje publiczne w sprawie projektu wprowadzającej go ustawy.
Historia zapłodnienia in vitro to trudny temat, ale Netflix zrealizował go w przystępny i lekki sposób.
Wśród twórców filmowych cenię zwłaszcza Tima Burtona. Jego niedawny powrót do „Soku z żuka”, czyli „Beetlejuice, Beetlejuice”, zrobił na mnie ogromne wrażenie.
Paweł Sołtys idzie przez Warszawę, a przez Pawła Sołtysa idą całe światy.
„Światłoczułość” tajemniczego autora Jakuba Jarny jest reklamowana jako „Historia, która domagała się, by ją opowiedzieć”, a „narrator czekał, aż zjawisz się, by jej wysłuchać”. Mgiełka tajemnicy, enigmatyczny autor i spalona zapałka na okładce. Kicz czy jednak całkiem udany melodramat wojenny?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas