Reklama

Wyborcy bardzo rozczarowani

Elektoraty PO i Pawła Kukiza uważają, że Andrzej Duda jako prezydent będzie wykonywał polecenia lidera PiS.

Aktualizacja: 29.06.2015 20:30 Publikacja: 28.06.2015 22:36

Wyborcy bardzo rozczarowani

Foto: Fotorzepa/Jerzy Dudek

„Rzeczpospolita" poznała wyniki badania ośrodka ARC Rynek i Opinia zrealizowanego wśród rozczarowanych wyborców partii politycznych. Jak ich zdefiniować? To tacy wyborcy, którzy cztery lata temu zagłosowali na jakąś partię, ale są zawiedzeni jej polityką i wahają się, czy warto znów ją poprzeć.

Wyborców PO zniechęciły zaniechania rządu na rynku pracy, w tym umowy śmieciowe i brak bezpieczeństwa zatrudnienia (57 proc.). Do tego dochodzi styl rządów PO. Badani krytykują lekceważenie wyborców (51 proc.), afery i bezkarność aparatu władzy (po 45 proc.), brak kontaktu z obywatelami (43 proc.), pychę (39 proc.) i nieudolność (38 proc.).

Pozostało jeszcze 88% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Społeczeństwo
W czwartek Warszawa zadecyduje w sprawie nocnej prohibicji. Jak zagłosują radni?
Społeczeństwo
Gen. Roman Polko krytycznie o alertach RCB. „Brzmią poważnie, nic nie wnoszą”
Społeczeństwo
Rosyjskie drony i dezinformacja. „Narracja przyszła z rosyjskich kont w serwisie Telegram”
bezpieczeństwo
Jak reagować na alerty i sygnały alarmowe? Oto instrukcje MSWiA
Reklama
Reklama