Polacy o muzułmanach: Czulibyśmy się przy nich nieswojo

65 proc. uczestników badania, przeprowadzonego przez fundację Przestrzeń Wspólna oraz Centrum Badań nad Uprzedzeniami przy Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, przyznało, że czuliby się nieswojo w otoczeniu muzułmanów - pisze "Gazeta Wyborcza".

Aktualizacja: 22.09.2015 05:42 Publikacja: 22.09.2015 05:15

Polacy obawiają się muzułmanów

Polacy obawiają się muzułmanów

Foto: AFP

Uczestnicy badania byli pytani m.in. o to w jakie relacje z muzułmanami mogliby wejść. 55 proc. wyraziło sprzeciw wobec przyjęcia muzułmanina do swojej rodziny (17 proc. nie miało nic przeciwko). 22 proc. nie chciałoby pracować z muzułmaninem (49 proc. nie ma nic przeciw), a 32 proc. nie zgadza się na muzułmanina w swoim sąsiedztwie (43 proc. nie widzi w tym problemu).

Ponad połowa badanych wyraziła opinię, że muzułmanie zagrażają dobrobytowi Polski, a także stwarzają zagrożenie terrorystyczne.

119 zł za rok czytania RP.PL

Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.

Społeczeństwo
Najnowsza prognoza pogody długoterminowej do maja. Czeka nas sporo anomalii
Materiał Promocyjny
Suzuki e VITARA jest w pełni elektryczna
Społeczeństwo
Sondaż: Czy Polacy poparliby wprowadzenie podatku obronnego?
Społeczeństwo
Kiedy wrócą opady śniegu? Najnowsza prognoza pogody IMGW na 10 dni
Społeczeństwo
Alerty IMGW i RCB dla niemal całej Polski: Uwaga na gołoledź i marznący deszcz
Materiał Promocyjny
Kluczowe funkcje Małej Księgowości, dla których warto ją wybrać
Społeczeństwo
Jaka będzie pogoda na początek ferii zimowych? IMGW zdradza szczegóły
Materiał Promocyjny
Najlepszy program księgowy dla biura rachunkowego