Pomoc dla rodaków

Po publikacjach „Rzeczpospolitej" rząd zdecydował się mocniej wesprzeć powrót rodaków zza wschodniej granicy.

Publikacja: 29.09.2015 20:55

Pomoc dla rodaków

Foto: ROL

W przyszłorocznym budżecie ma być zarezerwowane do 30 mln zł na pomoc repatriantom. To o 16 mln zł więcej, niż przeznaczono na ten cel w br. Premier Ewa Kopacz poleciła także przygotowanie programu, który pozwoliłby w ciągu kilku najbliższych lat rozwiązać sprawę osób oczekujących na repatriację do Polski.

Program wciąż opierałby się na współpracy z samorządami. – Chcielibyśmy, aby ten proces dalej był wspólnym działaniem, tylko na znacznie korzystniejszych dla samorządu warunkach – powiedział Piotr Stachańczyk, wiceminister spraw wewnętrznych. Jego zdaniem nowe zasady finansowania mają zachęcić gminy do włączenia się w proces repatriacji.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Społeczeństwo
Sondaż: Jak Polacy oceniają operację wojskową Izraela przeciw Iranowi?
Społeczeństwo
Elektryczna hulajnoga to nie dziecinna zabawka – bywa zabójcza
Społeczeństwo
Sondaż: Ilu Polaków boi się, że sztuczna inteligencja odbierze im pracę?
Społeczeństwo
Parada Równości 2025 w Warszawie. Tęczowe platformy przejechały przez centrum
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Społeczeństwo
Parada Równości przeszła ulicami Warszawy. Nie obyło się bez incydentów