Reklama

Finlandia: Ptaki uziemiły samolot pasażerski

Samolot norweskich tanich linii lotniczych Norwegian został uziemiony w Rovaniemi po tym jak wcześniej wleciał w stado ptaków podchodząc do lądowania.

Aktualizacja: 28.10.2017 15:00 Publikacja: 28.10.2017 14:36

Finlandia: Ptaki uziemiły samolot pasażerski

Foto: Philipofpoland (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons

arb

Linie lotnicze Norwegian poinformowały, że samolot pasażerski tych linii wleciał w stado ptaków w czasie schodzenia do lądowania w Rovaniemi w godzinach popołudniowych 27 października. Zderzenie z ptakami nie wpłynęło na przebieg lądowania - zapewnia linia lotnicza.

Mimo to samolot nie był w stanie odbyć lotu powrotnego - z Rovaniemi do Helsinek - ponieważ ze względów bezpieczeństwa jego stan techniczny musi być wcześniej sprawdzony.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Archeologia
Twarz sprzed dwunastu tysięcy lat. Nowy rozdział w archeologii
Społeczeństwo
„Nieukarane zło się rozrasta”. Ukraińska noblistka, Ołeksandra Matwijczuk, o podejściu Zachodu do wojen
Społeczeństwo
Greta Thunberg twierdzi, że była torturowana w izraelskim więzieniu
Społeczeństwo
Trwa akcja ratunkowa pod Mount Everest. Utknęły tam setki turystów
Społeczeństwo
Pomnik Jana Pawła II w Rzymie zdewastowany. „Atak na symbol pokoju i pojednania”
Reklama
Reklama