Reklama
Rozwiń

Rosyjski miliarder zatrzymany na lotnisku we Francji

Rosyjski miliarder i senator Sulejman Kierimow został w poniedziałek aresztowany przez francuską policję na lotnisku w Nicei. Zatrzymanie związane jest z podejrzeniem uchylania się od płacenia podatków - informuje francuska prokuratura.

Aktualizacja: 21.11.2017 21:39 Publikacja: 21.11.2017 18:37

Rosyjski miliarder zatrzymany na lotnisku we Francji

Foto: Hlebushek [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons

qm

- Jest zatrzymany i przesłuchiwany w sprawie związanej z praniem pieniędzy pochodzących z oszustw podatkowych - powiedział agencji Reuters przedstawiciel biura prokuratury.

Kierimow jest według magazynu "Forbes" 21. najbogatszym człowiekiem w Rosji z majątkiem o wartości ok. 6,3 miliarda dolarów.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Społeczeństwo
Budapeszt. Tysiące uczestników węgierskiej parady równości
Społeczeństwo
72 godziny kryzysu. Unia apeluje, by minimum na taki czas zgromadzić zapasy
Społeczeństwo
Alarmujące dane z Wielkiej Brytanii o woreczkach nikotynowych. Najnowsze wyniki badań dotyczą dzieci
Społeczeństwo
Gwardia Narodowa na ulicach Los Angeles. Protesty przeciwko polityce Donalda Trumpa ws. migracji
Społeczeństwo
Protesty w Los Angeles, Trump wysyła Gwardię Narodową. Gubernator: Chce widowiska
Społeczeństwo
Już nie USA i nawet nie Ukraina. Kogo Rosjanie uważają za głównego wroga?