Dochód z nich zostanie przekazany dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku zorganizowane przez tą uczelnię aukcje wsparły WOŚP kwotą ponad 8 tys. zł.

W tym roku uczelnia przygotowała urozmaicone atrakcje. Można je wylicytować na aukcjach internetowych WOŚP. Można wygrać udział w szkoleniu poligonowym „Leadership". Budowa tratwy i przeprawa nią przez jezioro, transport dużych materiałów drogą wodną i lądową własnymi siłami, marsze na azymut, nauka wiosłowania – tak będzie wyglądało to szkolenie. Na trzy dni Akademia Marynarki Wojennej zaprosi dwóch śmiałków, którzy chcą się sprawdzić podczas pracy w grupie, a także nabyć umiejętności kierowania ludźmi. Szkolenie odbędzie się w Akademickim Ośrodku Szkoleniowym w Czernicy.

Akademia Marynarki Wojennej wystawiła też na licytację rejs jachtem s/y „Admirał Dickman" dla jednej osoby wraz z osobą towarzyszącą. Podróż potrwa 5-6 dni, w czasie którego odwiedzone zostaną wybrane porty polskiego wybrzeża. Zwycięzca aukcji będzie mógł poznać podstawy żeglowania zarówno w teorii jak i w praktyce.

Przedmiotem licytacji jest też występ Chóru Akademii Marynarki Wojennej. Może on uświetnić np. rocznicę powstania jakiejś instytucji, firmy, albo uroczystości rodzinnej. W repertuarze chóru dominują szanty i pieśni morskie, ponadto zespół wykonuje pieśni patriotyczne i wojskowe.

Akademia wystawiła na licytację długopis, którym można pisać w kosmosie, pod wodą, a nawet w temperaturach od – 34° C do +143° C. Długopis na licytację podarował zastępca Rektora-Komendanta AMW komandor dr inż. Mariusz Mięsikowski. Otrzymał go w maju 2011 roku od przedstawiciela NASA w czasie obchodów 130. rocznicy powstania bułgarskiej Akademii Marynarki Wojennej.