Reklama

Gen. Drewniak: Żeby nie było jak we wrześniu 1939 r.

Były inspektor sił powietrznych gen. Tomasz Drewniak ubolewał w TVN24, że po odejściu wielu przedstawicieli kierowniczej kadry sił zbrojnych z armii nie ma komu krytykować działań szefa MON Antoniego Macierewicza.

Aktualizacja: 10.11.2017 06:20 Publikacja: 10.11.2017 04:54

Gen. Drewniak: Żeby nie było jak we wrześniu 1939 r.

Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek

arb

Gen. Drewniak podkreślił, że przez lata "nie było wielkiego planu, który by pokazywał, jak wojsko powinno wyglądać" co było problemem.

Obecnie jednak, jak mówił, niepokojący jest przebieg modernizacji wyposażenia polskiej armii. - Miały być do końca roku Black Hawki. Mija kolejny rok a śmigłowców nie ma - przypomniał.

Generał skrytykował też pomysł zakupu 100 myśliwców wielozadaniowych F-16 przedstawiony przez szefa MON. Jak stwierdził "brzmi on fajnie", ale "nie ma sensu", ponieważ obecnie armie rezygnują z F-16 na rzecz bardziej nowoczesnych myśliwców F-35. 

- Byłoby to zainwestowanie ogromnych pieniędzy w rzecz, która nie dałaby żadnego efektu - dodał gen. Drewniak (Polska obecnie dysponuje 48 myśliwcami F-16 - red.).

Jednocześnie mówiąc o stanie polskiego lotnictwa były inspektor sił powietrznych przyznał, że poza myśliwcami F-16 "nie mamy nic". - Zostaniemy z kilkunastoma samolotami bojowymi. Jeżeli dzisiaj naprawdę nie podejmiemy tego problemu, to za kilkanaście lat nie będzie o czym rozmawiać - ostrzegał.

Reklama
Reklama

Gen. Drewniak przestrzegał przed tym, aby w przyszłości "nie powtórzyła się sytuacja z września 1939 roku, kiedy polscy żołnierze pytali 'gdzie mamy karabiny przeciwpancerne, gdzie mamy różne rzeczy, o których się mówiło'".

Policja
Nietykalna sierżant „Doris”. Drugie życie tajnej policjantki
Materiał Promocyjny
Jak osiągnąć sukces w sprzedaży online?
Służby
Kilkanaście zastępów straży gasi pożar DPS-u w Szczawnie. Jest ofiara śmiertelna
Służby
Wojsko i policja zakazują wjazdu na swoje parkingi chińskimi autami – ustaliła „Rzeczpospolita”
Służby
„Tykające bomby” pod mundurem. Choroby psychiczne poza kontrolą służb
Materiał Promocyjny
Presja dorastania i kryzys samooceny. Dlaczego nastolatki potrzebują realnego wsparcia
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama