Policjant oczyszczony z zarzutów wróci do służby

Niewinny funkcjonariusz może liczyć nie tylko na pracę, ale i zaległe pieniądze.

Publikacja: 11.10.2019 09:36

Policjant oczyszczony z zarzutów wróci do służby

Foto: Adobe Stock

Wchodząca w życie nowela ustawy o policji i innych służbach pozwoli przywrócić do służby funkcjonariuszy zwolnionych dyscyplinarnie, którzy zostali oczyszczeni z zarzutów. Będzie też można wypłacić im zaległe pensje.

Ustawa jest propozycją Senatu, do którego trafiła petycja niesłusznie wydalonego z policji Krzysztofa K. z Wrocławia. Został prawomocnie uniewinniony dopiero po 12 latach. Choć oczyszczono go z zarzutów, nie może liczyć ani na rekompensatę utraconych zarobków, ani na rehabilitację i powrót do policji. Petycję w tej sprawie złożył Zarząd Główny NSZZ Policjantów.

Odbierz 20 zł zniżki - wybierz Płatności Powtarzalne

Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne. Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu
Spadki i darowizny
Odziedziczyłeś majątek? By dysponować spadkiem, musisz mieć ten dokument
Praca, Emerytury i renty
NSA: honorowe krwiodawstwo nie ma pierwszeństwa przed policyjną służbą
Sądy i trybunały
Resort sprawiedliwości już nie chce likwidacji Izby Odpowiedzialności Zawodowej
Prawo drogowe
Ten wyrok ucieszy osoby, które oblały egzamin na prawo jazdy
Prawo karne
Lech Wałęsa przegrał w sądzie. Chodzi o teczki TW „Bolka”