Reklama

Plan zagospodarowania bez obowiązku badań geotechnicznych

Obowiązek przeprowadzenia badań geotechnicznych narusza ustawę o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.

Publikacja: 20.08.2015 08:33

Plan zagospodarowania bez obowiązku badań geotechnicznych

Foto: www.sxc.hu

Rada Inowrocławia przyjęła plan zagospodarowania części miasta. W jednym z punktów zapisała, że „wznoszenie budynków warunkowane jest dokonaniem rozeznania warunków geologicznych do głębokości rzędu 50 m i zastosowaniem odpowiednio do wyników rozpoznania zabezpieczeń wynikających z indywidualnych opinii konstrukcyjno-budowlanych".

Uchwałę unieważnił wojewoda kujawsko-pomorski. Nakładanie obowiązku wykonania badań geologiczno-inżynierskich nie należy do zakresu ani obowiązkowych, ani fakultatywnych ustaleń planu. Nie ma bowiem uzasadnienia w ustawie o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, narusza zatem jej art. 15 ust. 2 i ust. 3 oraz art. 34 ust. 3 pkt 4 ustawy – Prawo budowlane.

RP.PL i The New York Times w pakiecie za 199zł!

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Month - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do- News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL- twoje rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów, wnikliwych analiz i inspirujących rozmów w ramach magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Opinie Prawne
Jakub Sewerynik: O starszych braciach, czyli mury rosną
Nieruchomości
Można już składać wnioski o bon ciepłowniczy. Ile wynosi i komu przysługuje?
Służby mundurowe
W 2026 roku wojsko wezwie nawet 235 tys. osób. Kto jest na liście?
Samorząd
Na te zmiany czekają gminy i inwestorzy. Teraz ruch prezydenta
Materiał Promocyjny
Urząd Patentowy teraz bardziej internetowy
Nieruchomości
Tomasz Lewandowski: Rząd chce oczyścić atmosferę wokół spółdzielni mieszkaniowych
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama