Aktualizacja: 19.12.2017 04:30 Publikacja: 19.12.2017 04:30
Foto: Fotorzepa
Tak orzekł Naczelny Sąd Administracyjny w postanowieniu z 11 października 2017 r. (II OSK 2056/17), w którym uchylił postanowienie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z 21 grudnia 2016 r., (sygn. IV SA/Wa 2759/16).
Wyrok został wydany w następującym stanie faktycznym. W 1999 r. inwestorzy nabyli nieruchomość, a rok później uzyskali pozwolenie na budowę i zrealizowali na niej inwestycję budowlaną. W 2007 r. wojewoda mazowiecki wydał rozporządzenie ustanawiające obszar ograniczonego użytkowania, w którego granicach znajdowała się także nieruchomość inwestorów. Nakładało ono pewne obowiązki na właścicieli budynków zlokalizowanych na utworzonym tym rozporządzeniem obszarze ograniczonego użytkowania, istniejących w chwili jego wydania. Wśród nich był m.in. obowiązek zastosowania zabezpieczenia zapewniającego właściwy klimat akustyczny w pomieszczeniach poprzez zwiększenie izolacyjności ścian zewnętrznych, okien i drzwi w ścianach zewnętrznych, dachów i stropodachów zgodnie z Polskimi Normami dotyczącymi ochrony przed hałasem pomieszczeń w budynkach.
Mój klient nie przyznał się do zarzucanych mu czynów; złożył oświadczenie dotyczące swojej kondycji zdrowotnej –...
Rzecznik Praw Pacjenta wypłaci pacjentowi najwyższą możliwą do przyznania sumę świadczenia kompensacyjnego z Fun...
Sąd Najwyższy uznał w środę częściowo skargi Karola Nawrockiego i Marka Jakubiaka, którzy zakwestionowali niektó...
Czy złożenie w akcie notarialnym nieprawdziwego oświadczenia stanowi przestępstwo? Sprawę, na kanwie historii z...
Wiemy, że maturzyści i ósmoklasiści często pragną sprawdzić swoje odpowiedzi zaraz po zakończeniu egzaminu. Dzię...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas