Nie wiedzą tego również ani mapy GPS, które podają za właściwą albo jedną albo drugą nazwę, ani urzędy. O ile bowiem Urząd Skarbowy w Sochaczewie podaje na swojej stronie internetowej adres ul. Władysława Grabskiego, o tyle starosta rejestrując pojazdy mieszkańców tej ulicy wpisuje w nich adres Karola Świerczewskiego.
Sprawy nie wyjaśnia także wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 13 lutego 2015 r., w którym to sąd potwierdził, że uchwała rady miejskiej w Sochaczewie w 20 czerwca 2012 r. zmieniającą nazwę ulicy z Karola Świerczewskiego na Władysława Grabskiego, została podjęta zgodnie z prawem i jest ważna (sygn. II OSK 1565/13).
W swoim orzeczeniu NSA podkreślił, że projekt zmiany nazwy ulicy z Karola Świerczewskiego na Władysława Grabskiego został poddany przez władze Sochaczewa konsultacjom społecznym. W ich trakcie okazało się, że większość osób zamieszkujących przy przedmiotowej ulicy nie wyraziło sprzeciwu. Natomiast propozycję zmiany nazwy zaaprobowała położona przy tejże ulicy instytucja państwowa (Urząd Skarbowy) oraz tej mieszkańcy. NSA zwrócił także uwagę na fakt, że rada miejska w Sochaczewie poddała – na sesji, na której uchwała w sprawie zmiany nazwy ulicy miała zostać podjęta – pod rozwagę koszty jakie zostaną poniesione przez społeczność lokalną w związku ze zmianą nazwy ulicy, a w szczególności to, że wielu mieszkańców tej ulicy już od lat posługiwało się adresem: Władysława Grabskiego, dokonało zmiany dokumentów.
Wszystko dlatego, że uchwała rady miejskiej w Sochaczewie z 20 czerwca 2012 r. zmieniająca nazwę ulicy z Karola Świerczewskiego na Władysława Grabskiego nie była pierwszą.
Pierwszy raz rada miejska w Sochaczewie nazwę tej ulicy (z Karola Świerczewskiego na Władysława Grabskiego) zmieniła uchwałą z 24 listopada 2009 r. Ta jednak została zaskarżona przez Izabelę Kruczyk – Grabiec i jej małżonka Jana Grabca prowadzących przy przedmiotowej ulicy niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, najpierw do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, a następnie do Naczelnego Sądu Administracyjnego, który wyrokiem z 29 maja 2012 r. (sygn. II OSK 631/12) stwierdził nieważność uchwały rady miejskiej w Sochaczewie z 24 listopada 2004 r.