Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 06.07.2025 16:26 Publikacja: 13.04.2024 20:04
Foto: PAP/Paweł Supernak
OKO.press przypomina, że najważniejszą dymisją na Śląsku było odwołanie prezes Sądu Apelacyjnego w Katowicach Katarzyny Frydrych, która była wiceministrem sprawiedliwości za kadencji Zbigniewa Ziobry. Kilka miesięcy przed wyborami parlamentarnymi, na wypadek przegranej PiS, powołano ją na prezesa SA w Katowicach, choć nigdy nie miała nic wspólnego z tym sądem, bo była sędzią okręgową. W przyszłym tygodniu Zgromadzenie Sędziów Apelacyjnych ma wybrać kandydatów na nowego prezesa.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie opublikował stanowisko w sprawie nowych przepisów dotyczących egz...
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz została przeniesiona na swój wniosek w stan spoczynku. Powod...
Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że rozporządzenie ministra edukacji - od najbliższego września ogranic...
Rada Ministrów przyjęła projekt przepisów, które mają znacznie ułatwić i przyśpieszyć proces ujawniania prawa wł...
Od wtorku 1 lipca w aplikacji mObywatel można złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego, zgłosić utratę lub usz...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas