Reklama

Maseczka z czerwoną błyskawicą: sąd nie wyłączył ze sprawy protokolantki

Sąd zadecydował, że protokolantka, która podczas rozprawy miała maseczkę ochronną z czerwoną błyskawicą, znakiem Strajku Kobiet, może dalej wykonywać swoje obowiązki.

Publikacja: 12.01.2021 14:49

Maseczka z czerwoną błyskawicą: sąd nie wyłączył ze sprawy protokolantki

Foto: Adobe Stock

mat

Przypomnijmy, iż podczas toczącego się przed Sądem Okręgowym w Gdańsku procesu o zadośćuczynienie za bezzasadne zatrzymanie b. prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza, prokurator wniósł o wyłączenie z rozprawy protokolantki. Kobieta miała bowiem na twarzy maseczkę z błyskawicą, znakiem Strajku Kobiet.

- Na sali sądowej nie ma miejsca na manifestację poglądów politycznych - oświadczył prokurator powołując się na przepis kodeksu postępowania karnego.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Konsumenci
Jest opinia rzecznika generalnego TSUE ws. WIBOR-u. Wstrząśnie bankami?
Prawo rodzinne
Sąd Najwyższy wydał ważny wyrok dla konkubentów. Muszą się rozliczyć jak po rozwodzie
Podatki
Inspektor pracy zamieni samozatrudnienie na etat - co wtedy z PIT, VAT i ZUS?
Zawody prawnicze
W sądach pojawią się togi z białymi lub złotymi żabotami. Wiemy, kto je włoży
Sądy i trybunały
Rzecznik dyscyplinarny sędziów „na uchodźstwie”. Jak minister chce ominąć ustawę
Reklama
Reklama