Reklama
Rozwiń
Reklama

Prezydium KRS o wpisach Dudzicza, aferze hejterskiej i konkursach na wakaty w sądach

Leszek Mazur, przewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa, ma ponaglić Prokuraturę Krajową, by przesłała informacje ze śledztwa w sprawie antysemickich wpisów Jarosława Dudzicza. Bez tego Rada nie może zająć stanowiska.

Aktualizacja: 01.10.2019 07:31 Publikacja: 01.10.2019 07:18

Prezydium KRS o wpisach Dudzicza, aferze hejterskiej i konkursach na wakaty w sądach

Foto: Youtube

We wtorek 1 października rusza posiedzenie Rady. Dzień przed zebrało się prezydium, by ustalić plan działania na najbliższe posiedzenie. Wiadomo już, że KRS zakończy głosowanie na największy konkurs na wakaty w sądach warszawskich.

Prezydium postanowiło też zdyscyplinować komisję ds. etyki do przygotowania spójnego stanowiska w sprawie afery hejterskiej i jakoby zamieszanych w nią dwóch sędziów-członków Rady. Chodzi o to, by jak najszybciej zakończyć sprawę.

RP.PL i The New York Times!

Kup roczną subskrypcję w promocji - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Prawo drogowe
Rząd chce podwyższyć opłaty za przejazd drogami ekspresowymi i autostradami
Nieruchomości
Spółdzielcy będą wreszcie na swoim. Rząd chce rozwiązać problem z PRL
Konsumenci
Frankowicze. Sąd nie zawsze związany stanowiskiem sądu odwoławczego
Prawo rodzinne
Jak po rozwodzie wycenić nakłady małżonka na wspólny majątek? Wyrok SN
Materiał Promocyjny
Jak budować strategię cyberodporności
Podatki
Darowizna od rodzica powinna iść na konto dziecka. Bo fiskus ją opodatkuje
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama