Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 09.10.2018 15:19 Publikacja: 22.09.2018 00:01
2 zdjęcia
Zobacz"Wulkan czynny" 2018 z cyklu "A-Z (Gabloty edukacyjne)"
Foto: fot. Andrzej Tobis
Ekspozycja „Dzień dobry” jest przywitaniem galerii z publicznością i z miejscem, a także prezentacją kierunków jej zainteresowań. Znajdą się na niej premierowe prace artystów współpracujących z JEDNOSTKĄ, nawiązujące do tytułowego powitania i początku, a także dwie gościnne realizacje.
Weronika Gęsicka zaprosi do korzystania z tajemniczej maszyny, Andrzej Tobis ujawni nowe hasło ze słownika polsko-niemieckiego, Rafał Milach przyjrzy się przestrzeni galerii, Andrzej Kramarz opowie o tworzeniu nowych lądów, a Tomek Tyndyk o ponownych narodzinach. Maciej Pisuk przedstawi natomiast jedną z mieszkanek warszawskiej Pragi.
Gościem specjalnym będzie Fundacja Archeologia Fotografii, która była poprzednią gospodynią lokalu przy ulicy Andersa 13. Na „Dzień dobry” fundacja przywoła własne początki w tym miejscu i działania, które zrealizowała wówczas Karolina Breguła.
Zaprezentowany zostanie również obiekt Doroty Buczkowskiej zainspirowany Teklą Bądarzewską, patronką skweru, przy którym mieści się galeria.
Galeria JEDNOSTKA założona została przez Katarzynę Sagatowską w 2017 roku w Warszawie. Reprezentuje artystów różnych pokoleń o wyrazistych osobowościach i równie wyrazistej twórczości. Ambicją galerii jest inicjowanie projektów interdyscyplinarnych komentujących współczesne zjawiska. Polem jej zainteresowania są również działania propagujące kolekcjonowanie sztuki, ze szczególnym uwzględnieniem fotografii. JEDNOSTKA prowadzi ponadto działalność wydawniczą oraz edukacyjną skierowaną zarówno do odbiorców profesjonalnych, jak i miłośników sztuki.
Wystawę „Dzień dobry” będzie można oglądaća od 5 października do 17 listopada w galerii JEDNOSTKA przy ulicy Andersa 13 w Warszawie.
Więcej informacji na stronie: www.jednostka.com
Artyści: Dorota Buczkowska, Weronika Gęsicka, Andrzej Kramarz, Rafał Milach, Maciej Pisuk, Andrzej Tobis, Tomek Tyndyk,
Kuratorka: Katarzyna Sagatowska
Współpraca kuratorska: Maga Sokalska
Prace tego artysty dysydenta zna cały świat. Jedną ?z nich Ai Weiwei przygotował dla Parku Rzeźby na Bródnie – pisze Monika Kuc.
Na Wawelu można podziwiać ponad dwadzieścia XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla z muzeów we Lwowie i w Stanisławowie.
Na Wawelu można podziwiać ponad 20 ekspresyjnych XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla, przywiezionych z muzeów we Lwowie i Stanisławowie.
Na pierwszej edycji Biennale Sztuki na Malcie, w którym biorą udział artyści z 23 krajów, otwarto polski pawilon narodowy oraz dwie prezentacje przygotowane przez OmenaArt Foundation.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
- Chcieli mi pomóc konstruktorzy, ale nie radzili sobie z duszą i nie dowierzali radzieckim uczonym, którzy ją zważyli i obdarzyli minusowym ciężarem - mówi rzeźbiarz Jerzy Kędziora o wystawie w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie.
Nie czekaj do nowego roku, by zadbać o siebie! Poznaj proste nawyki self-care, które wprowadzą równowagę, zdrowie i energię do Twojego życia.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przedstawił do szerokich konsultacji społecznych projekt nowej odsłony programu priorytetowego „Czyste Powietrze”.
Konkurowanie na rynku jest naturalne i napędza rozwój. Jednak problem zaczyna się, gdy ktoś dla zbudowania swojej pozycji stosuje nieuczciwe praktyki. Wtedy państwa powinny reagować w celu ochrony firm czy nawet całych sektorów gospodarki.
Polski recyklat jest pożądany na rynku europejskim – mówi Paweł Lesiak, wiceprezes firmy Interzero.
Technologicznie nie nadążamy za innymi krajami, bo w Europie wcześniej nie nastąpiły odpowiednie inwestycje. Stąd konieczność pożyczenia i wydania dużych pieniędzy, które powinny przełożyć się na obniżkę kosztów produkcji produktów cleantech na naszym kontynencie - uważa Marcin Korolec, były minister środowiska, prezes Fundacji Promocji Pojazdów Elektrycznych oraz Instytutu Zielonej Gospodarki.
Rok ten przyniósł wyjątkową dynamikę wydarzeń w PreZero, a także w kluczowych obszarach dla branży gospodarki odpadami w Polsce.
Szybko reagujemy na potrzeby klienta. Potrafimy sprawnie dostosować do nich nasze rozwiązania. Dzięki temu jesteśmy rozpoznawalnym producentem na świecie i monopolistą w Polsce – mówi Rafał Worek, wiceprezes Ponaru Wadowice.
Planujesz sprzedać niepotrzebne rzeczy przez Internet? Robisz porządki w szafie? Znalazłeś nieużywane ubrania albo rzeczy, które tylko zbierają kurz? To świetnie się składa! Sprzedaż online to doskonały sposób na to, aby dać przedmiotom „drugie życie”, a do tego zasilić domowy budżet dodatkowym zarobkiem. Niestety, nie wszyscy kupujący mają uczciwe zamiary. Jak handlować w sieci bezpiecznie i bez stresu? Dzisiaj odpowiadamy na te pytania! Internet to świetne miejsce do sprzedaży. Tysiące ludzi codziennie szuka okazji i używanych rzeczy w dobrym stanie. Chętnie przygarną nieużywane przez Ciebie rzeczy, dając im nowe życie. Pomyśl tylko – te spodnie, które są już za małe, buty kupione w złym rozmiarze czy nieużywany tablet – wszystko to może znaleźć nowego właściciela i pomóc zasilić Twój domowy budżet! Na przykład, komplet ubrań z zeszłego sezonu może dać Ci nawet kilkaset złotych ekstra. Rower treningowy czy stary telefon komórkowy, który stoi i zbiera kurz może znaleźć nabywcę nawet w ciągu kilku dni i za naprawdę niezłą kwotę. Niekiedy jednak proces sprzedaży może być bardzo frustrujący. Jak uniknąć nieporozumień i przeprowadzić wszystko jak najsprawniej, a po drodze nie nadziać się na oszustów? Podpowiadamy!
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas