Kilka wystaw ma szanse jednak wzbudzić zainteresowanie publiczności, hitem mogą stać się zwłaszcza "Skarby korony hiszpańskiej", szykowane na lato przez krakowskie Muzeum Narodowe.
[wyimek][link=http://www.rp.pl/artykul/9131,597375-Najciekawsze-wystawy-w-2011-r-.html]Oglądaj tv.rp.pl[/link][/wyimek]
Nie mniejszym magnesem są nazwiska klasyków nowoczesności. Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie zaplanowała pokaz Georges'a Braque'a współtworzącego kubizm wraz z Picassem. Interesująco rozpoczyna rok warszawskie Muzeum Narodowe wystawą "Chcemy być nowocześni. Polski design 1955 – 1968". Wiosną poleciłbym "Matki, żony i traktorzystki. Czyli o Polkach w socrealizmie" w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli. Prowincjonalna, ale prężnie działająca placówka zasłynęła wystawą na temat międzywojennego Centralnego Okręgu Przemysłowego.
[wyimek][link=http://www.rp.pl/galeria/9149,1,597448.html]Zobacz galerię [/link] [/wyimek]
Większość muzeów i galerii pytanych o plany na nadchodzący rok pewna jest jednak tylko zamierzeń na pierwszy kwartał. Problemem są pieniądze. Mimo to stołeczne Centrum Sztuki Współczesnej pod nową dyrekcją rozpoczęło mocno rok – wystawą wideo Mirosława Bałki, rzadko pojawiającego się w Polsce. Zaraz potem pokaże Christiana Boltanskiego, znakomitego artystę z Francji. Jednak już dalsze projekty są objęte informacyjnym embargiem.