Fotografować szkło nie jest łatwo. Potrafi ono bowiem zmieniać się pod wpływem światła, ukazując zupełnie inną formę czy kolor, sprawiając, że każdy kadr jest inny. Wystawy artystycznych zdjęć szkła organizowane są rzadko.
Ekspozycja przygotowana przez krośnieńskie Centrum Dziedzictwa Szkła pt. „Człowiek i szkło" jest owocem współpracy nawiązanej pomiędzy Centrum a Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Krośnie. Autorami fotografii są słuchacze I i II roku studium, kształcący się na kierunku fotografii, pod okiem Lucyny Żak, Krzysztofa Antosza oraz Andrzeja Drozda.
Wernisaż wystawy odbędzie się 28 maja o godz. 18.00 w sali wystaw czasowych Centrum Dziedzictwa Szkła, ul. Blich 2 w Krośnie.
Centrum Dziedzictwa Szkła
Centrum Dziedzictwa Szkła to pierwsza w Polsce placówka w interaktywny sposób prezentująca tematykę hutnictwa szkła i twórczości szklanej. Dzięki zdobyczom współczesnego muzealnictwa oraz nowoczesnym technikom, obiekt nie tylko opowiada o historii znanego od dziesięcioleci w Polsce i na świecie „krośnieńskiego szkła", ale także ją tworzy. Najważniejszymi atrakcjami Centrum są ekspozycje szkła użytkowego i artystycznego oraz prezentacje produkcji szkła odbywające się na oczach widzów, dzięki którym turyści poznają tajniki działania warsztatu hutniczego. Interakcję zapewnia możliwość czynnego uczestnictwa w procesie produkcyjnym poprzez warsztaty wydmuchiwania oraz obróbki i zdobienia szkła, przez co wizyta w obiekcie staje się prawdziwą przygodą.