Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 10.02.2021 22:16 Publikacja: 10.02.2021 19:06
Foto: fot. musei vaticani
„Caravaggio inni mistrzowie. Dzieła z kolekcji Roberta Longhiego", wystawa planowana na jesień, pokaże 50 dzieł Caravaggia i caravaggionistów.
– W drugiej połowie 2020 r. na Kapitolu w Rzymie zorganizowana została wystawa upamiętniająca 50. rocznicę śmierci Roberta Longhiego, wybitnego włoskiego historyka sztuki i wytrawnego kolekcjonera, my tę samą wystawę pokażemy w Zamku Królewskim w listopadzie 2021– zapowiada kurator dr Artur Badach. – Ozdobą tej kolekcji jest „Chłopiec ugryziony przez jaszczurkę" Caravaggia. Na wystawie zobaczymy też dzieła Lorenzo Lotto oraz caravaggionistów.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Nowa wystawa na Zamku Królewskim w Warszawie prezentuje ponad 130 dzieł, głównie antycznych rzeźb, odwołując się...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Wystawa rzeźb Magdaleny Abakanowicz w Ogrodach Królewskich na Wawelu pozwala spojrzeć na twórczość artystki z no...
Immersyjną wystawę „Dalí Cybernetics” w Warszawie, inspirowaną malarstwem artysty, obejrzało już ponad 35 tysię...
Prace tego artysty dysydenta zna cały świat. Jedną ?z nich Ai Weiwei przygotował dla Parku Rzeźby na Bródnie – p...
Na Wawelu można podziwiać ponad dwadzieścia XVIII-wiecznych rzeźb Johanna Georga Pinsla z muzeów we Lwowie i w S...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas