Światowe podróże polskiego designu

Instytut Adama Mickiewicza przez cały rok patronuje serii wystaw promujących polskich projektantów w światowych stolicach designu. Obecnie w Reykjaviku pokazujemy trzy wystawy podczas islandzkiego DesignMarch.

Aktualizacja: 26.03.2017 23:57 Publikacja: 26.03.2017 23:40

Foto: meteriały prasowe

Ekspozycja „Roundabout Baltic Plus” w Nordic House, powstała we współpracy z Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli, przedstawia przedmioty codziennego użytku pochodzące nie tylko z Polski, ale i innych krajów północnej Europy z kręgu Morza Bałtyckiego: Litwy, Łotwy, Estonii, Szwecji, Finlandii, Danii, Niemiec i Islandii. Kuratorka Agnieszka Jacobson-Cielecka zestawiła je według podobnych cech – motywów, koloru, formy lub materiału.

Wystawa „Ludzie z fabryki porcelany” w Hannesarholt jest z kolei efektem badawczego projektu zrealizowanego w jednej z najstarszych fabryk porcelany w Polsce w Ćmielowie (obecnie własność spółki Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A.). Przedstawia proces produkcji unikatowego serwisu obiadowego.

Miesięczny limit darmowych artykułów został wyczerpany

Teraz 4 zł za tydzień dostępu!

Czytaj 46% taniej przez 4 miesiące

Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Czytaj bez ograniczeń artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.

Sztuka
Omenaa Mensah i polskie artystki tworzą nowy rozdział Biennale na Malcie
Rzeźba
Rzeźby, które przeczą prawom grawitacji. Wystawa w Centrum Olimpijskim PKOl
Rzeźba
Trzy skradzione XVI-wieczne alabastrowe rzeźby powróciły do kościoła św. Marii Magdaleny we Wrocławiu
Rzeźba
Nagroda Europa Nostra 2023 za konserwację Ołtarza Wita Stwosza
Rzeźba
Tony Cragg, światowy wizjoner rzeźby, na dwóch wystawach w Polsce